A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді і спорту, культури та туризму Миропільської сільської ради

Статут

Додаток № 1

Затверджено рішенням двадцять

                                                                                       восьмої сесії сьомого скликання

                                                                                      Миропільської сільської ради

                                                                                             від 19.03.2019 року 

 

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С Т А Т У Т

Комунального Закладу

 «Публічна бібліотека»
Миропільської сільської ради

Краснопільського району

сумської  області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019

Статут комунального закладу «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради

 

   Цей  Статут  розроблено у відповідності до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування», «Про культуру», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про інформацію» та інших законодавчих актів України. Визначає найменування, статус, основні засади діяльності публічної  бібліотеки, її права та обов’язки, склад  і компетенцію органів управління і контролю, порядок формування майна, порядок створення, реорганізації та її ліквідації.

І. Загальні положення

 

1. Повна назва – Комунальний заклад «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області, скорочена назва – КЗ «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради.
Публічна  бібліотека (далі – Бібліотека) є загальнодоступним, інформаційним,  культурно-освітнім закладом,  який має упорядкований фонд документів та доступ до інших джерел інформації, здійснює довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів.

2.Засновником  Бібліотеки є  Миропільська сільська рада (далі – Засновник). Бібліотека є бюджетним та неприбутковим  закладом, що заснований на спільній власності Миропільської об’єднаної територіальної громади.

3. КЗ «Публічна  бібліотека» Миропільської сільської ради утворюється шляхом перейменування Миропільської сільської бібліотеки-філії №3 на
комунальний заклад «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради об’єднаної територіальної громади Краснопільського району Сумської області.
4. До КЗ  «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради входять  бібліотеки-філії старостинських округів Миропільської  об’єднаної територіальної громади (Дитяча бібліотека-філія, Малорибицька сільська бібліотека-філія, Запсільська сільська бібліотека-філія, Великорибицька сільська бібліотека-філія, Сіннівська сільська бібліотека-філія). Бібліотека функціонує на основі єдиного адміністративного і методичного керівництва, штатного розпису, довідково-пошукового апарату та бібліотечного фонду. Структура «Публічної бібліотеки» може змінюватися в зв’язку зі зміною поставлених завдань.

5. Бібліотека належить до «Переліку базової мережі закладів культури місцевого рівня»,  який формується на підставі державних соціальних нормативів забезпечення населення закладами культури (Закон України «Про культуру») є юридичною особою, має свою печатку, штамп з назвою та адресою.

6. Загальне спрямування діяльності Бібліотеки  здійснює Миропільська сільська рада.

7. Бухгалтерське обслуговування здійснюється бухгалтерією  відділу освіти, молоді і спорту, культури та туризму Миропільської сільської ради за поданням  директора  КЗ «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради відповідно до цілей його утворення і в межах його цивільної правоздатності, що передбачено цим Статутом та чинним Законодавством України.

8.Процес діяльності та ведення діловодства  Бібліотеки здійснюється державною мовою.

9.Бібліотеку очолює директор комунального закладу, який призначається і звільняється з посади в установленому чинним законодавством порядку.

 Директор  Бібліотеки:

 

–       організовує роботу Бібліотеки і несе повну відповідальність за стан і результати її діяльності;

–       систематично підвищує рівень професійної компетентності, впроваджує інноваційні форми і методи роботи;

–       представляє інтереси Бібліотеки в органах місцевої влади, інших організаціях у відносинах і з юридичними та фізичними особами;

–       забезпечує суворе дотримання чинного законодавства;

–       має право на одержання соціальних гарантій, встановлених профільним законодавством та законодавством про працю, соціальне страхування, пенсійне  забезпечення. 

10. Бібліотека здійснює свою діяльність,  керуючись цим Статутом, який розроблений відповідно до законодавчих документів, що регламентують бібліотечну діяльність в Україні та затверджений рішенням засновника .

11. Бібліотека забезпечує громадянам рівні права на бібліотечне обслуговування, незалежно від їх статі, віку, національності, освіти, соціального положення, політичних і релігійних переконань та місцях проживання; здійснює свою діяльність, виходячи з особистих соціальних потреб жителів села в інформації, спілкуванні, забезпечені своїх громадянських  прав.

12. Формами бібліотечного обслуговування в Бібліотеці є: абонемент, читального залу, дистанційне та нестаціонарне  обслуговування (пункти видачі, книгоношення).

13. Порядок взаємодії з користувачами визначається «Правилами користування  сільської  бібліотеки», що розробляються самостійно на основі  законів  України, інших нормативно-правових  актів, даного Статуту та «Типових правил користування  бібліотеками в Україні  і затверджуються   Засновником.»

14. Бібліотека може  надавати  користувачам   додаткові   платні послуги згідно з чинним законодавством.

15. Рішення Засновника, прийняті у відповідності до чинного законодавства, мають переважну силу порівняно з положеннями цього Статуту.

16. Даний Статут розповсюджується на усі бібліотеки-філії, що входять  у КЗ «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради.

17.  Юридична адреса:  

КЗ «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради
Краснопільського району Сумської  області                                                                                           Адреса:   42410, площа Миру, 5,

с. Миропілля Краснопільський район, Сумська область.

 

ІІ. Основні напрями  діяльності:

 

1. Метою діяльності Бібліотеки є:

– сприяння реалізації конституційного права громадян на вільний доступ до інформації, знань, залучення до цінностей світової і вітчизняної культури, науки, освіти, збереження та популяризації надбань народної культури та місцевих традицій;

– формування,  зберігання та надання в користування індивідуальним користувачам, групам, організаціям документів на різних носіях інформації у межах території, зазначеної  у  Статуті.

2. Для реалізації  вказаної мети Бібліотека:

2.1 Формує  фонд, універсальний за складом з урахуванням пріоритетів суверенної України, національного складу населення та забезпечує його збереження:

 – здійснює комплектування,  сумарний та індивідуальний облік, систематизацію та технічну обробку документів на різних носіях  інформації;

–       складає  акти на вилучення документів з фондів (фізично зношених, що втратили актуальність та виробничу цінність  тощо), які передає в бухгалтерію відділу освіти, молоді і спорту, культури та туризму Миропільської сільської ради для зняття з балансового рахунку;

–       вживає заходів щодо належного збереження та використання бібліотечного фонду;

–       створює довідково-пошуковий апарат, як традиційний так і електронний (алфавітний, систематичний та краєзнавчі каталоги, систематичну картотеку статей).

–       систематично інформує своїх  користувачів про нові   надходження літератури.

2.2.   Спрямовує свою діяльність на залучення до читання різних верств населення:

–       вивчає інтереси та запити користувачів, бере участь у соціологічних дослідженнях щодо вивчення потреб населення села (селища), ступеня їх  задоволення  бібліотечними  послугами;

–       активно співпрацює з органами місцевого самоврядування, підприємствами і установами, представниками  місцевої  громади та  іншими бібліотеками;

–       проводить соціокультурну  діяльність шляхом організації роботи клубів за інтересами, просвітницьких  заходів, творчих  акцій  тощо;

–       здійснює довідкове та інформаційне  обслуговування  громади за допомогою  створення  інформаційних  стендів, використання  соціальних мереж тощо.

–       збирає і зберігає  документи з питань  місцевого історико-культурного життя;

–       як найповніше відображає місцеву тематику в довідково-пошуковому апараті ;

 –       спільно з іншими організаціями створює літописні і біографічні описи місцевих визначних пам’яток, історії окремих родин, відомих діячів  краю, знаменних подій. 

2.3.   Бере  активну участь у житті  громади.

2.4.   Здійснює  іншу діяльність, яка не суперечить   законодавству.

 

ІІІ. Права та обов’язки  Бібліотеки

 

1. Відповідно до законодавства  України  Бібліотека  має  право:

– самостійно  визначати  зміст, напрями і конкретні  форми своєї  діяльності, здійснювати  планування  роботи і розробляти  перспективи   розвитку;

– представляти  бібліотечний заклад в різних  установах і організаціях, брати  безпосередню участь в роботі  нарад, семінарів, конференцій з питань  бібліотечної та інформаційно-бібліографічної  діяльності;

– визначати  джерела  комплектування  фондів   Бібліотеки;

– користуватися  асигнуваннями, виділеними Засновником та тими, що  отримані з інших  джерел  фінансування;

– здійснювати у встановленому порядку співробітництво з бібліотеками та іншими  установами та організаціями;

– брати участь у конкурсних проектах, у т. ч. міжнародних  (грантова діяльність), що сприяють розвитку  бібліотечної  справи;

– вилучати  документи із своїх фондів відповідно до нормативно-правових  актів;

– визначати  Перелік  додаткових  платних  послуг  користувачам.

2. Відповідно до законодавства  України  Бібліотека  зобов’язана:

–  дотримуватись  відповідних  стандартів, норм, правил встановлених у галузі  бібліотечної  справи, поєднуючи їх з інноваційною  діяльністю;

–  дотримуватись  вимог Закону України «Про захист  персональних  даних» ;

– забезпечувати  оперативний  облік, надавати  статистичну  звітність у відповідності до законодавства за встановленими формами у визначені  терміни; річні плани, письмові та статистичні звіти про роботу бібліотеки.

– звітувати про свою діяльність перед Засновником та громадою села.

ІV. Матеріально-технічне забезпечення

1. Бібліотека  фінансується з місцевого бюджету та може отримувати додаткове  фінансування за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, одержаних від платних послуг, пожертвувань та інших джерел не заборонених  законодавством.

2. Засновник  забезпечує  Бібліотеку  приміщенням, що відповідає умовам обслуговування  користувачів, необхідним  обладнанням та устаткуванням, коштами на оновлення   бібліотечного фонду, комп’ютерної   техніки, доступом до телекомунікаційних мереж.

3. Бібліотечний  фонд,  майно,  обладнання   знаходяться на балансі  Засновника.

4. Засновник  забезпечує   Бібліотеці систему захисту  бібліотечного фонду та майна (грати, двері, вогнегасники, тощо).

5. Забороняється переміщення Бібліотеки без надання рівноцінного упорядкованого приміщення для обслуговування користувачів, роботи працівників, зберігання бібліотечного фонду.

V. Формування і використання єдиного бібліотечного фонду КЗ «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради:

1. Єдиний бібліотечний фонд  Бібліотеки  є універсальним і формується на різних носіях інформації.

2. Комплектування   бібліотечних  фондів здійснюється шляхом фінансування з бюджету сільської  ради, інших джерел фінансування, шляхом документобміну, отримання в дарунок, депонування та іншого безкоштовного одержання документів.

3.  Вилучення документів з бібліотечних фондів за ідеологічними чи політичними ознаками недопустимо.

4. Користувачі Бібліотеки мають доступ до єдиного бібліотечного фонду через КЗ «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради   або зручну для них бібліотеку-філію.

5. Фонд   Бібліотеки включає найбільш повний репертуар документів і баз даних. Наукова, спеціальна та особливо цінна література, що надходить у кількох або одному примірнику, найбільш важливі інформаційні та бібліографічні документи зберігаються у бібліотеці с. Миропілля.

6. Фонд бібліотек-філій формується з урахуванням інформаційних потреб і особливостей населення відповідних  старостинських округів.

7. Облік документів, що вибувають з єдиного бібліотечного фонду (складання акта, виключення з форм обліку, довідково-бібліографічного апарату), здійснює КЗ «Публічна бібліотека» Миропільської сільської ради  за поданням актів бібліотеками-філіями; зняття з балансового рахунку здійснюється бухгалтерією відділу освіти, молоді і спорту Миропільської  сільської  ради.

VІ. Порядок внесення змін і доповнень  до  Статуту:

1. Зміни та доповнення  до   Статуту вносить Засновник.

2. Бібліотека має право подавати у письмовому  вигляді  пропозиції  щодо внесення  змін і доповнень до  Статуту Засновнику, який  його  затверджує.

І. Реорганізація та ліквідація  Бібліотеки

1. Ліквідація та реорганізація Бібліотеки здійснюється  відповідно до законодавства  України:

– забороняється перепрофілювання  діяльності  Бібліотеки;

2.      Бібліотека  може бути ліквідована  лише за рішенням  сесії  сільської   ради за погодженням з управлінням  культури області.

 

Сільський голова                                  О.О. Ординець

 

 

 

 

 

 

 

Вхід для адміністратора